Rok 2011 - zhrnutie

Rok 2011 je úspešne za nami a bol to rok plný zvratov a vecí, ktoré boli príjemné, no nečakal by som že sa stanú. Do takého mája to bol rok plný útulkových vecí, keďže u nás sa formovalo OZ, ktorého cieľom bolo vybudovať útulok, no a už sme mali aspoň nejaký pozemok, takže s Begi sme väčšinu času trávili tam, no vďaka tomu, že istí ľudia boli príliš "inteligentní" sme odtiaľ odišli a v tej chvíli som si uvedomil čo som vlastne za tých 5 mesiacov spôsobil.. Zanedbával som Begi a bola len v úzadí ostatných psov a toto je vec, za ktorú sa veľmi nenávidím... nuž, ale máme to za sebou a od mája sa začala písať úplne iná kapitola nášho spoločného života.

 

Po odstúpení z OZ som sa rozhodol, že sa s Begi naplno pustíme do frisbee a začneme chodiť na nejaké tie orieškiády a tak sa začalo hladanie. Veľa času neprešlo a už sme sa na začiatku júla chystali na prvé vystúpenie s frisbee. Dopadlo to viac než dobre a získali sme s frisbee prvé miesto. Dva týždne na to sme zavítali do Brna, kde sme sa zúčastnili prvej ozajstnej frisbee súťaže a bola to hneď medzinárodná. Skončili sme 17., no koniec koncov bez tejto akcie by sme s frisbee asi nepokračovali a preto je táto akcia pre nás klúčová. Neskôr prišli aj prvé dve ukážky, ktoré nedopadli najhoršie. Postupne ešte boli akcie ako Deň Psích hier, Deň rodinného psa, či Dog Military Parkour, ktorých sme sa zúčastnili. Boli to skvelé akcie plné zábavy, skvelých ľudí a psíkov. Na začiatku októbra sme pomáhali pri organizovaní Festivalu Psích Športov na Slovensku. Akcia dopadla na výbornú, každému sa páčilo a nám obzvlášť. Koniec koncov sme sa v našom prvom súťažnom roku zúčastnili 2 DogFrisbee akcií, 2 ukážok DogFrisbee a 5 akcií, ktoré mali rôzny program.

 

Takže na tento rok môžme spomínať len kladne a už máme veľké plány do nového roka, no nerád plánujem a preto sa snažíme ísť tak nejako postupne. Postupne na sebe makáme formou hry a naším cieľom je určite ešte viac akcií ako to bolo v roku 2011. Uvidíme ako nám osud zahrá do karát, no rok 2012 si chceme užiť ešte viac a vo frisbee sa ešte viac zlepšovať.