1.Péceli Korong Kutya Kupa

Posledný freestyleový pretek tohto roku sa konal v okolí Budapešti. Do Maďarska som cestoval sám s Beginkou, takže dokopy ďalších 300 km našoférovaných. Vyrazili sme už v piatok večer a spali sme u Krisztiána. Po skvelej večeri sme si trošku pokecali a šli spať, keďže sme mali o 5h budíček. Museli sme ráno ísť niekoľko kilometrov, pretože súťaž sa konala v jednej dedine v okolí Budapešti.

Registrácia začala od 7h do 7:45. Stihli sme sa včas registrovať. Boli sme tam síce jediný zo Slovenska, no poznali sme už plno ľudí a tak sme sa rozhodne nenudili. Freestyle štartoval ako prvý, čo je na jednodňových UFO súťažiach typické. Bolo prekvapivo veľa ľudí prihlásených, veď na samotnú súťaž sa prihlásilo vyše 100 súťažiacich(rekordná úťasť)!!! Na náš freestyle sme sa teda dostali až okolo pol 10h. Prvé kolo nám nevyšlo zrovna najlepšie, ale po MČR v Nymburku sme to dosť flákali, takže som s tým aj rátal, no bol som pomerne spokojný. Po freestyleoch sa rozbiehal timetrial, no tentokrát sme sa ho nezúčastnili, keďže Begi by toho mala na jeden deň dosť. Radšej sme sa chystali na T&C, kde sme chceli čo najlepšie zahádzať dlhé hody. Okolo jedenástej sme sa dostali narad aj my. Begi bežala naozaj skvelo a zdalo sa, že to môže byť naozaj super výkon a nakoniec aj bol! Mne vyšli hody a Beginka všetko krásne chytila, takže sme po prvom kole mali na konte 13 bodov. Nasledovala obedná prestávka, počas ktorej sme niečo zjedli a pozreli si skvelé freestyleové vystúpenie Baluho :) Bola to opäť veľká paráda a je radosť sledovať toho chalana, čo dokáže s tým diskom.

Okolo pol druhej sa začalo druhé kolo freestyle open. My sme na štart išli asi v polke a teda bolo to veľmi vtipné. Fúkal strašný vietor, čo by ešte nebol taký problém. No počas zostavy nám 5x vypadla hudba a teda sme naše freestyleové kolo išli raz na hudbu, raz bez hudby a takto dookola. Koniec koncov sme zostavu ani poriadne nedokončili a tak si ma rozhodcovia zavolali, či si to nechcem zopakovať. Nuž po chvíli uvažovania som si povedal, že nie.. lepšie by to už asi nebolo a hlavne som nechcel zbytočne preťažovať Begi. Za nami išli len dvaja súťažiaci, takže aj keby sme na konci štartovky tak by sa Begi dosť nevydýchala a ešte ju čakalo druhé kolo T&C. Bolo mi jasné, že tento krát nám pódiové umiestnenie ušlo, no mal som dobrý pocit z toho, že som Begi nepreťažoval a dal jej radšej oddych. Medzi tým sme si veľa hádzali, kecali a tak podobne. Okolo štvrtej sme sa dostali na druhé kolo T&C. Fúkal strašný vietor, takže to nebolo vôbec ľahké, no nakoniec je 7 bodov z druhého kola úspechom a tak sme dokopy mali 20 bodov. Pred vyhlásením výsledkov sa ešte konal pretek T&C ľudí a bolo to naozaj veľmi zábavné :) Všetci si to náramne užili, ja len z pozície kameramana našťastie. 

Nuž a konečne nadišiel čas vyhlásenia výsledkov. Keď vyhlasovali freestyle open a neboli sme na treťom ani druhom mieste, tak mi bolo jasné, že bedňu nemáme, pretože to druhé kolo sme vlastne ani nedokončili. Avšak zrazu zahlásili naše mená a ja som zostal v úplnom šoku... Aj napriek nevydarenému druhému kolu si Beginka odniesla 1.miesto za freestyle open!!! :) V T&C sme sa umiestnili na skvelom 9.mieste. V súčte disciplín Beginka opäť obsadila fantistické prvé miesto!!! Po vyhlásení výsledkov v rámci súťaže prišli ešte výsledky Maďarskej UFO série. Vo freestyle a v súčte disciplín si prvé meista odniesla Beginka!!! Bolo to priam neuveriteľné, no dokázala vyhrať aj sériu UFO pretekov a bol to nádherný pocit! Krásne zakončenie freestyleovej sezóny, naozaj to bolo niečo úžasné.

No a na záver jedno veľké prekvapenie od organizátorov, ktoré sme si všetci vychutnali naplno, Tak vám sem aspoň hodím obrázok, nech môžte závidieť :P