Brnenské psí dny

Týždeň po úspechu v Maďarsku sme zamierili v tom istom zložení do Brna. Pre nás s Begi to bolo niečo výnimočné, keďže presne pred rokom sme sa zúčastnili našej prvej frisbee súťaže práve tu v Brne. Vtedy v kategórii starters sme skončili predposledný, ešte nikoho sme tam nepoznali a vlastne sme ani nič nevedeli. Ale práve vďaka tejto skvelej súťaži sme sa sem o rok mohli vrátiť ako frisbee tím, ktorý pozná množstvo skvelých ľudí a psov a ktorý štartuje v kategórii open! Pred Brnom bolo našim veľkým snom kvalifikovať sa na Majstrovstvá Českej Republiky v dogfrisbee. Pricestovali sme už v piatok, postavili stany a šli sme si hádzať.

V sobotu ráno sa registrácia začala od 8h. Od 9h už štartovali prvé súťaže. V sobotu sa súťažilo v disciplínach Freestyle a Super Pro Toss & Fetch. 1.kolo superminidistance sa prekladalo freestyleom starterov. V tejto kategórii zo Slovenských tímov neštartoval nikto, keďže Viki s Classy štartovali prvý krát v opene! V superminidistance však Slovensko nemohlo chýbať. Martin štartoval opäť s dvoma psami. V prvom kole s Linsy nahádzal 7,5 bodov a s Classy úžasných 17 bodov! My s Begi sme nastúpili na 1.kolo s obavami, že ako to odhádžem, no nakoniec 13,5 boda po prvom kole bolo pekným výsledkom.

Po freestyleoch starterov a po 1.kole superminidistance sme sa vybrali na obed, počas ktorého prebiehali rôzne ukážky a súťaže pre verejnosť. My sme sa chystali na poobedie, keďže nás čakalo prvé kolo freestyleu a minidistance k tomu. Viki navyše posudzovala trickdogging, takže bola na konci štartovky. Okolo pol druhej sa začal freestyle Open. Na náš freestyle sme nastúpili skromne, no s o to väčším odhodlaním. Freestyle sa nám neskutočne podaril!! Diváci nám strašne fandili a my sme sa odmenili fantastickým výkonom, ktorému som po konci freestyleu fakt nedokázal uveriť. Begi išla tak dokonale ako ešte nikdy o čom svedčí aj len 6 nechytených diskov!! Bolo to niečo fantastické. Bol som naozaj veľmi šťastný a naozaj som nedokázal uveriť tomu, čo to Beginka zabehla. Bol som rozhodnutý, že jej minidistance nemôžem pokaziť! Viki s Classy nastúpili na konci štartovky. Ich výkon bol tak isto skvelý! Classy turbovo dobiehala všetky disky a mali pustených asi toľko diskov čo my. Bolo to naozaj vynikajúce vystúpenie aj napriek tomu, že Viki opäť nemala pripravenú zostavu...

Z minidistance sme mali obaja obavy, no nakoniec dopadla nad naše očakávania. Viki nahádzala 16,5 boda a my s Begi sme mali 15 bodov! Takže naozaj vydarené prvé kolo freestyleu a minidistance k tomu pre Slovenský tím!! Po prvom dni bola Viki na 9. a my na 10.mieste čo bolo absolútne neuveriteľné. Prvý krát sme sa dostali do TOP 10 na takejto veľkej súťaži, ktorej sa zúčastnili naozaj svetové tímy! Po skončení sobotných súťaží sme si chceli ísť hádzať, avšak prišiel veľký dážď a všetkých vyhnal preč z ihriska. Po skončení dažďa vysvietilo slnko a zrazu každý vyliezol na plochu, my sme samozrejme nemohli chýbať. Pridala sa k nám aj Lucka Plevová, s ktorou sme si hádzali a pri niektorých hodoch sme naozaj nechápali ako to robí :D Potom sme to skúsili mi a stále to skončilo niekde v zemi, no proste nasmiali sme sa strašne veľa. Okolo desiatej sme si všetci pozreli ohňovú šou, ktorá bola naozaj famózna a všetci sme si ju veľmi užili. A tak sme mohli spokojne oddychovať a ísť si aj lahnúť, keďže v nedeľu nás ešte čakalo veľa behania.

V nedeľu doobeda sme mali podobný program ako v sobotu. Nás s Begi a Martina s Linsy a s Classy čakalo 2.kolo superminidistance, Viki sa s Classy zúčastnila flyballu a začali sa aj kvalifikačné behy v Dogdartbee. V superminidistance sme s Begi nahádzali 14,5 boda, čím sme si v superminidistance zlepšili naše maximum a tak sme dokopy mali 28 bodov. Martin s Linsy si pripísali 3,5 boda, takže dosiahli 11 bodov. No Martin sa šetril asi na Classy, pretože to čo predviedli bolo neskutočné!! Nádherné hody, turbo pes a nádherné chytenia disku im vyniesli v druhom kole 22,5 boda!!! Dokopy tak mali neuveriteľných 39,5 boda!! Classy mala ráno program náročný, no napriek tomu dokázala aj vo flyballe, že je turbo pes. Dokázala predbehnúť všetkých súperov a zaslúžene získala 1.miesto!! No a doobedie sme uzatvorili kvalifikačnými behmi v dogdartbee. Martinovi to s Linsy nevyšlo najlepšie, dosiahli len 10 bodovm, no chuť si napravil opäť s Classy, s ktorou predviedli ďalší parádny výkon a so ziskom 230 bodov sa jasne kvalifikovali medzi najlepšiu osmičku. Nám s Begi sa podaril tak isto veľmi dobrý výkon. Prvý krát sme sa dogdartbee zúčastnili a získali sme skvelých 200 bodov! Kvalifikáciu nám to však nezabezpečilo. 4 tímy získali 200 bodov, no boli už iba 2 postupové miesta a čakal nás rozstrel. S Begi sme hodili 50 bodov a jasne sme sa kvalifikovali do top 8!!! Po neskutočnej sobote vo freestyle sme predviedli skvelý výkon aj v Dogdartbee!

 

Spokojne sme odišli na obed a chystali sa na poobedie, kde nás čakalo okrem druhého kola aj semifinále Dogdartbee. Dogdartbee začínalo v čase, kedy už vo freestyle prišla na rad top 10, v ktorej sme my s Begi a Viki s Classy nechýbali!!! Takže počkali kým my odbehneme a až potom sa dogdartbee rozbehlo. TOP 10 sme odštartovali práve my s Begi. A teda rozhodne sme nesklamali! Ak som tvrdil, že prvé kolo bolo naše doteraz najlepšie aké sme mali, tak po druhom kole to neplatilo! Neviem kde sa to v Begi vzalo po celom víkende, ale takto dokonale ešte nebehala! Bol to neuveriteľný výkon, ktorému nikto(vrátane mňa) nemohol uveriť! Begi nechytila LEN 3 DISKY!!! Nikto nečakal, že to takto odpálime a teda odštartovanie TOP 10 bolo naozaj úžasné. Slzy sa mi tisli do očí, pretože to čo Begi týmto výkonom dokázala bolo neuveriteľné. Pes, ktorý vyrastal na ulici a v útulku predviedol výkon, za ktorý by sa nehanbila nejedna bordera!! Nemal som slov... Po nás nastúpil hneď aj druhý Slovenský tím. Viki s Classy počas svojej premiéri v opene predviedli ďalší skvelý výkon. Keby Viki 3-4 hody nehodila do zeme tak by to bol ešte lepší výkon, no i takto bol skvelý a Slováci odštartovali TOP 10 najlepšie ako mohli. Po troške oddychu pri sledovaní ostatných freestyleov sa nám rozbehlo semifinále v dogdartbee. Martin bol v dvojici s Yvou Androvou. Martinovi to s Classy bohužiaľ nevyšlo. Nahádzali len 10 bodov, čo na postup oproti 130 bodov Yvy nestačil. Majú to však odpustené, Classy toho mala cez víkend naozaj veľa. My sme sa dostali do dvojice s Pavlou Gašpárkovou. Zo začiatku to vyzeralo na jasný postup Pavli s Francom, no nakoniec sme to trošku zdramatizovali. Dosiahli sme 150 bodov a Pavla dosiahla 180 bodov. Keby pri poslednom hode miesto 0 hodíme aspoń 50 bodov, tak ktovie :) Ale i tak sme boli mimoriadne spokojný, keďže TOP 8 v dogdartbee je naozaj skvelý výsledok pre nás! 

Nuž a po dopozeraní všetkých freestyleov a finále superminidistance sme sa pripravili na vyhlásenie výsledkov. V superminidistance sa Martin s Classy umiestnili na skvelom 9.mieste!! My s Begi sme boli na 19.-22. mieste. V Dogdartbee skončil Martin s Classy na 8.mieste a my s Begi na 6.mieste - veľká spokojnosť!! No a prišlo na vyhlásenie freestyleu. Viki nakoniec skončila na 14.mieste a bohužiaľ si neudržala TOP 10, ale i tak to bola skvelá premiéra. No a potom prišlo niečo čomu dodnes nemôžem uveriť, pri vyhlásení kvalifikovaných tímoch na MČR v dogfrisbee 2012 zaznelo "Patrik a Begi"!!! Náš druhý freestyle bol obodovaný na neuveriteľných 33,45 bodov a z 10 miesta sme sa posunuli na neskutočné 8.miesto!! Stali sme sa tak PRVÝM SLOVENSKÝM TÍMOM, ktorý sa KVALIFIKOVAL NA MAJSTROVSTVÁ ČESKEJ REPUBLIKY!!! Celú cestu domov som tomu nemohol uveriť a tisli sa mi slzy do očí od šťastia. To čo Begi predviedla bolo neuveriteľné a nikto to nečakal! JE TO VEĽKÁ ŠAMPIÓNKA!