6.Monor Dogfrisbee cup

Týždeň po seminári, ktorý nás veľa naučil, sme sa vybrali do Maďarska na 6.Monor Dogfrisbee cup, kde sme poznatky zo semináru chceli využiť. Do Maďarska sme sa vybrali už v piatok večer, dorazili sme okolo 23h večer vo veľkom lejaku. Miesto sme nakoniec našli celkom v poriadku a ubytovanie bolo v skutku luxusné - mali sme k dispozícii celý dom. Zariadený moc nebol, lebo sa v ňom nebýva veľmi, ale aj tak to bolo super, no mali sme všetko k dispozícii. Ráno nás už samozrejme čakalo veľmi teplé počasie(ako inak v Maďarsku). Od plochy sme bývali asi tak 2-3 domy, takže sme sa ráno nikam neponáhlali, keďže sme za minútu boli tam kde sa súťaž konala. Bolo to pekné ihrisko, prišlo naozaj dosť ľudí. Slovenský tím sa zložil a nedočkavo sme čakali na štartovku. Martin štartoval s Linsy a Classy v T&C v starteroch a s Linsy aj v timetriale, Viki štartovala s Classy v timetriale a freestyle v starteroch a ja s Begi sme sa zúčastnili všetkých troch disciplín v kategórii open.

Z rána sa začínalo freestyleom, keďže nebolo prihlásených veľa ľudí(čo je veľká škoda). Dokopy bolo 12 freestyleov v troch kategóriách(novice, intermediate(starter), expert(open)). Viki sa prvý freestyle podaril, hoci s niektorými vecami nebola spokojná, keďže ako vždy nemala zostavu pripravenú vopred. V opene sme žiaľ štartovali len dvaja... No s Begi sme aj tak chceli ukázať to najlepšie čo vieme. Prvé kolo nám však nevyšlo úplne, ale bol som spokojný, pretože veci, ktoré sme sa naučili na seminári naozaj vyšli, resp. videl som tam veľké zlepšenie, takže boli sme spokojný. 

V T&C začínali začiatočníci. Martinovi to s Linsy bohužiaľ nevyšlo podľa predstáv a Linsy nechytila ani jeden disk, ale hlavne že sa obaja zabávali. Martin si však napravil chuť s Classy, s ktorou nahádzal skvelých 10 bodov! My s Begi sme štartovali v opene a keďže bolo dosť súťažiacich, tak sme mali čas kým sme sa dostali na rad. Nakoniec nám to prvé kolo vyšlo celkom pekne a dosiahli sme 9,5 boda. 

Následne nasledovala obedná pauza, počas ktorej sme šli späť do domu. No ja som sa vrátil, keďže prebiehal Beer race, ktorý som si chcel pozrieť. Bola zo naozaj veľká zábava, ale nakoniec som sa nezúčastnil, no motivovalo ma to, aby som to niekedy skúsil. 

Po obednej prestávke sa rozbehol timetrial. Martin s Linsy mal čas 53 sekúnd, ale dôležité bolo že Linsy mala dva úspešné chytenia! Viki s Classy dosiahli čas 35 sekúnd, keďže Classy druhý hod nechytila, tak museli hodiť ešte aj tretí a to ani turbo pes nedobehne do 20 sekúnd. Najlepší čas zo Slovenského tímu sme dosiahli my s Begi, keďže sme mali dva úspešné chytenia z dvoch hodov a tak konečný čas 22,98 sekúnd. 

Druhé kolá začali opäť freestyleom - Viki s Classy predviedla opäť pekný freestyle, no boli tam menšie chyby, ale tie ľahko doladia, len to chce zostavu. My s Begi sme nastúpili na náš druhý freestyle skoro hneď po nich a vydaril sa nám o dosť lepšie ako prvý freestyle! Begi išla fakt krásne, vychádzali hody a chytala skvelo, takže veľká spokojnosť!

No a v T&C Martin nahádzal s Linsy fantastických 8 bodov!! Linsy to naozaj chytala parádne a keby dosiahli niečo podobné aj v prvom kole tak by z toho určite bolo pódiové umiestnenie. S Classy nahádzal 5 bodov a tak dokopy dosiahli 15 bodov. S Begi sme v druhom kole nahádzali 10 bodov a tak dokopy sme mali skvelých 19,5 boda a boli sme veľmi spokojný.

Pred vyhlásením výsledkov sme mali možnosť vidieť skvelý frisbee freestyle od "Baluho", ktorý to vie naozaj dokonale. No a samotné výsledky. Slovenské tímy sa opäť nestratili. V T&C v kategórii novice odniesli prvé miesto Martin s Classy! V timetriale sme sa najlepšie umiestnili my s Begi - fantastické 4.miesto! No vo freestyleoch Slovensko opäť zožalo úspech. V kategórii starters si prvé miesto za freestyle vybojovala Viki s Classy a za súčet disciplín si odniesli 3.miesto! V kategórii open sme s Begi dokázali získať prvé miesto vo freestyle a aj v súčte disciplín!!! Slovenský tím sa teda domov vracal vysmiaty, šťastný, ale aj veľmi unavený.