Kirican Disc Dog Freestyle 2012

 

Na prvý májový víkend bol naplánovaný prvý freestyle-ový víkend v Čechách. Prekvapivo sa chystala celkom slušná Slovenská výprava. Tentokrát sme s Begi nešli vlakom. Prvá časť Slovenskej výpravy sa naskladala do Martinovho auta. V piatok doobeda sme s Begi vyrazili vlakom zo Šale do Bratislavy, kde nás vyzdvihol na stanici Martin. Počasie ceste prialo z hľadiska toho, že nebolo teplo, no chytil nás obrovský lejak a mali sme čo robiť aby sme dačo videli. Keď sme sa my naložili, tak sme šli pre Viky a následne pre Soňu. Bolo to veľmi vtipné, pretože neskutočne lialo a naukladať plno vecí, 4 ľudí a 4 psov do auta nebolo jednoduché. Ale podarilo sa! A tak sme v tom veľkom lejaku vyrazili. Cestou dážď ustal no ostalo sychravo. Do Tovačova sme trafili na prvý krát a už okolo tretej sme boli na mieste. Keďže nás čakal od 16h seminár pre rozhodcov, tak sme si rýchlo rozložili stany. Následne sme sa ja, Viky a Soňa pobrali na seminár rozhodcov, ktorý viedli svetoznáme Americké dogfrisbee hráčky - Melissa Heeter a Laura Moretz. Nebolo ľahké sa orientovať v angličtine, no s pomocou Verči sa to podarilo. Ani nevieme ako no čas letel a letel. Na záver sme si napísali rozhodcovský test. Najprv všetci na 1.level rozhodcu a Viki mala na druhý deň písať test na 2. level rozhodcu. Keď sme vychádzali von z miesta kde sme písali test tak sme zostali v úplnom šoku, že je úplná tma a už desať hodín večer. Tak sme nakŕmili psov, nasáčkovali sa do auta, najedli a začali riešiť či ostaneme spať v aute. Plno smiechu samozrejme nemohlo chýbať, no nakoniec sme sa 4 ľudia a 4 psy uložili na spánok v aute. O tretej nad ránom my už všetko tŕplo, Begi tiež nebola veľmi nadšená a teda sme sa s Begi vybrali do stanu a dospali tam noc.

 

Ráno sme teda všetci vstali, postupne sa registrovali, zašli sme do obchodu, kde sme si kúpili nejaké tie raňajky a začala sa príprava na súťaže. Ako prvý štartovali startery, takže som sa sústredil na fandenie hráčom zo Slovenska. Pekné zostavy predviedli všetci traja v starteroch(Viki, Soňa a Simona) a v bonsai kategórii náš jediný zástupca(Mišo). Poobede sa rozbiehali aj freestyle open a tak nás čakalo prvé open vystúpenie. Čo bolo veľmi vtipné, že predomnou štartoval Shaun Hirai a teda zaujať po jeho perfektnom výkone nebolo nič ľahké, no šli sme sa zabaviť a statočne sme sa s tým popasovali. Begi trošku strácala ku koncu dych, ale inak makala krásne a myslím si, že zostava sa nám podarila.

 

K záveru freestyle open sa rozbiehali minidistance. Postupom času prišlo aj na našu minidistance, ale ešte pred tým sme sa so Soňou prihlásili do ľudského dogfrisbee. No ale k našej minidistance. Pred jej začiatkom som si skúšal hody a vážne to super lietalo. Prišla Begi a prvé dva hody úplná katastrofa, no postupne náš výkon gradoval a dokázali sme z ďalších 4 hodov nahádzať 12,5 boda(dokonca jeden hod bol za max. počet bodov) a tak sme z pľacu odchádzali spokojný. Následne teda prišiel krátky oddych a rozbehli sa ľudské dogfrisbee zostavy. Boli naozaj parádne a vynaliezavé. Naše vystúpenie so Soňou sme si veľmi užili, hoci ja v pozícii psa som si šiel pľúca vypluť :D Ale nejako sme to dali a bola to veľká zábava!

Následne sme sa vybrali k stanom a pridali sa k Českým kolegom, s ktorými sme trošku pokecali, osvetlili fosforový disk a huráá na nočný timetrial - paralelný! Bolo to super, videli sme len uťekajúce svetielka, ktoré blikali a snažili sa uloviť svietiaci disk vo vzduchu. V prvom kole sme dostali podľa výsledkom z kvalifikácie dosť ťažkého súpera. Súperom bol Jan Dolinski z Poľska a hoci súboj to bol tesný, no nakoniec sme na nich nestačili, veľká škoda, ale zábava a zážitok! Jaj a bol by som zabudol - pred štartom sme sa všetci 4 vybrali pozrieť k stanu výsledky, no a v tom momente sa zdvihol vietor a stan sa na nás prevalil, no našťastie to dopadlo všetko dobre a akurát sme sa na tom zasmiali, no stan sa musel trošku zbaliť, aby ho už neodfúklo. Vyzeralo to na búrku, no bol z toho len menší dážď a tak sme si s Begi super pospali v stane. Jaaaj a zabudol by som. Po prvom dni sme boli na nádhernom 16. mieste vo freestyle. za nami skončili po prvom dni aj dvaja psy od Jean Mccollister a obaja Poľskí pretekári. Rozdiely boli tesne, veď Alena s Britney boli pred nami len o bod.

V nedeľu ráno sa opakoval scenár zo soboty - raňajky a fandenie Slovenských hráčov v starteroch. Našim sa to naozaj podarilo, obzvlášť výkony Simony a Viki boli vynikajúce, ale ostatní tak isto nezaostali. No a okolo obeda sme sa začali chystať na náš druhý freestyle. Trošku mi Begi pred vystúpením zdrhla a trochu sa zadýchala, čo sa pri zostave prejavilo a tak to bolo o niečo horšie ako v nedeľu, ale myslím si, že si nemusíme sťažovať. Bol som spokojný a hrdý na jej výkon.

Nuž a po vystúpení sme si užívali freestlyeové zostavy top 10. Následne prišlo na vyhlasovanie výsledkov. Každý dostal krásny darček od organizátorov. Z hľadiska umiestnení sa Slovensko rozhodne nestratilo - my sme sa nakoniec v opene umiestnili na 21.mieste, no rozdiely boli veľmi tesné a na naše prvé vystúpenie v opene to bolo super, takže som spokojný. V kategórii bonsai sa na 3.mieste umiestnil Michal s Maximo. No a najväčšie zastúpenie sme mali v starteroch - Soňa s AG skončila na 15.mieste, Simča s Nessi bola 6., no a výkon korunovala Viki s Classy, ktoré skončili prvé a tak sa kvalifikovali do kategórie open!. A samozrejme nemôžme zabudnúť na to, že Viki je rozhodca 2.levelu podľa USDDN, no a ja a Soňa sme prvý level rozhodcov! Takže Slovensko má prvých oficiálnych rozhodcov!!! Následne sme sa teda vybrali autom domov. Akonáhle nepršalo, tak sme sa do auta relatívne v pohode naložili :D No a s Begi sme domov dorazili o 22h, keďže sme stihli skorší vlak z Bratislavy. Plný zážitkov, skúseností i nových poznatkov sme sa vrátili domov a už teraz sa tešíme na ďalšiu súťaž a už viem, že nechať Begi pol dňa prespať a potom od nej chcieť výkony je veľká chyba, ktorá sa už opakovať nebude!