DogFrisbee Wintercup

Konečne to prišlo! S Beginkou sme sa prvý novoročný mesiac dočkali prvého dogfrisbee preteku. Tentokrát sme zavítali do Maďarska, kde sme sa zúčastnili prvý krát dogfrisbee súťaže. Celé to prebiehalo v nádhernej jazdeckej hale v meste Monor, počasie bolo vynikajúce, ľudia a psy skvelý. Jednalo sa síce o neoficiálny pretek, no neodradilo to ani zahraničných účastníkov, keďže prišli aj z Rakúska aj zo Slovinska. Preteku Throw and Catch sa zúčastnilo 35 ľudí a vo freestyle nás bolo nakoniec 7. Hneď ako sme prišli nám Peter, ktorého som z Maďarských pretekárov poznal ako jediného, aj to dovtedy nie osobne, povedal informácie a tak sme sa postupne zložili, šli zaregistrovať a Maďari nesklamali, pri registračke som dostal poldecák domácej pálenky! :D Ale nepil som, lebo by som asi tie taniere neuhádzal :D

Postupne sa rozbehli súťaže a začalo sa discpilínou Throw and Catch. Darilo sa naozaj skvelo, niektorým možno o niečo viac, niektorým možno menej. Nakoniec sme prišli na rad aj my a boli sme odhodlaný hodiť konečne viac ako 3,5 body, hoci tento pretek šiel podľa pravidiel UFO, ktoré má iné hodnotenie, ale to nebolo podstatné. Podstatné bolo, že sme za 1 minútu stihli hodiť 4 hody a 3 beginka vo výskoku chytila!! Prvé kolo sme zakončili so 7,5 bodmi, čo bol pre nás rekord a navyše podľa pravidiel, kde je bodovanie nižšie. A tak sme sa šli trošku von prejsť, poodychovať a pripraviť sa na vrchol v podobe freestyleu. Beginka poctivo oddychovala v boxe, ktorý sa jej veľmi páči, no radšej behá. Postupne na nás došlo a pri nástupe na plochu sme sa bláznili, poskakovali, no proste išli sme sa baviť a stres bol zažehnaný! A pomohlo. Beginka napriek krátkemu tréningu išla absolútne dokonale, vedela čo bude nasledovať, čo od nej chcem. Výnimočne vyšli aj hody a mala parádne chyty, naozaj stratila iba 2-3 disky čo ja viem :) Následne prišla menšia pauza, počas ktorej prebiehal zábavný timetrial o menšie peniaze, aj sme skúsili, ale moc ďaleko som hodil, takže z toho bol čas okolo 23 sekúnd, no sranda na timetriale bolo, keď dva tímy nastúpili v zostave človek a človek. Nuž, ale k podstatným veciam. Začalo sa 2.kolo v Throw and Catch a opäť sa darilo! S Beginkou sme nastúpili opäť odhodlaný a tentokrát pochytala všetky 4 hody a vzniklo z toho 10 bodov! Suma sumárum 17,5 boda nás zaradilo na 7.miesto, kde sa delíme s ďalšími dvoma tímami, proste fantastický úspech na to ako sme doteraz hádzali dlhé hody :) Nuž opäť nasledoval tradičný oddych, nejaká tá prechádzka a prišlo aj druhé kolo freestyleu!! :) Opäť bez akéhokoľvek stresu, plný energie a s maximálnou chuťou hrať sa. Darilo sa opäť vynikajúco a aj napriek tomu, že rovnako ako v prvom kole nám nečakane ostalo asi 20 sekúnd sa to podarilo hlavne v druhom kole lepšie zaimprovizovať. Nuž Beginka bola jednoducho v tento deň geniálna a podarilo sa! Každý nám gratuloval, ale ja som vedel že ešte nič isté nieje a nad umiestnením som veľmi ani neuvažoval.

Kým rozhodcovia sčítali všetky body a prišli výsledky tak sme si ešte trošku zahádzali, teda presnejšie Beginka nosila disk každému okrem mňa, no každý jej aj hodil a čo je ešte lepšie každý disk aj chytila!! :) No a prišlo konečne na výsledky a verte, či neverte JE TO TAM!!! Naše prvé umiestnenie na stupňoch víťazov a hneď prvé miesto!! Fantastický pocit a veľká eufória :) S každým sme sa poctivo rozlúčili, pozvali ich na tohtoročný DogFest na Slovensku a mohli sme ísť spokojne a šťastne domov.

Naše auto si však cestou domov na dialnici zmyslelo opak... Nuž v skratke povedané - odišlo dobíjanie baterky, odišla baterka, zhasli nám svetlá a ostali sme na dialnici v totálnej tme v pohybe, ani nevieme ako, ale prešli sme do rýchleho pruhu a pri pohlade dozadu som sa pozrel smrti do očí, no niekto asi chce aby sme tu ešte boli a dve autá, ktoré sa na nás v plnej rýchlosti rútili sa nám vyhli... Tak sme odstavili auto a šli na trávu vedľa cesty, pretože nikto z nás nemal odvahu sedieť v aute. Vedľa dialnice sme strávili dokopy asi tak 2 hodinky(cca od 18h do 20h).. Celý čas som sa venoval tomu, aby Begi nebola zima a aby bola v pohybe. Nakoniec nás niekto doslova zachránil a zavolal na nás políciu, prišiel geniálny policajt, ktorý nám zavolal odťahovku. Bol to jeho kamarát a teda cena za odtiahnutie domov bola fantastická, nechcem vedieť koľko by nás stála oficiálna odťahovka. V totálnej snehovej fujavici nás doviezli až domov a o 23h sme si doma už všetci vydýchli a snažili sa nemyslieť na to, že sme sa druhý krát narodili... Ale sme tu, živí a zdraví a tešíme sa s Beginkou na ďalšie akcie, lebo nám už veľmi chýbajú!