II.Bátrak Kupája

Po skvelom víkende v Brne sme si dopriali dva týždne voľna a frisbee sme naozaj vytiahli len minimálne, no predsa sme sa opäť v trojici vybrali do Maďarska, hoci táto súťaž sa konala len pár kilometrov od Slovenských hraníc, takže ako keby sme boli domáci. V piatok sme vyrazili poriadne neskoro kvôli brigádam a kvôli gps, ktorá nás zaviedla do absolútneho lesa medzi polia. Pripomínalo to Americké horory, kde vás napadnú tekvice z tekvicových polí :D No nakoniec sme sa o pol jednej dotrepali na miesto a začali stavať stany. Spať sme šli až okolo druhej a ráno nás čakal nabitý program.

V sobotu sa totiž konalo hneď viacero disciplín - Freestyle, T&C, Beer race. Začalo sa disciplínou T&C. V kategórii Novice malo Slovensko hneď dvoch psích a jedného ľudského zástupcu - Martin súťažil v tejto kategórii s Lynsi aj s Classy. Najprv nastúpil s Linsy a bol z toho parádny výkon, ktorý im vyniesol skvelých 6 bodov! Linsy sa naozaj každou súťažou zlepšuje, čoraz viac sleduje disky a body im čoraz viac nabiehajú. S Classy podali opäť úžasný výkon a po 1.kole mali na konte skvelých 10 bodov. My s Begi sme nastúpili až v kategórii open a prvé kolo sa nám neskutočne vydarilo. Begi naozaj bežala rýchlo po disk aj s diskom naspäť a dokonale chytala. Po 1.kole sme mali teda 11 bodov. 

Po T&C sa rozbehol freestyleový pretek. Tentokrát nás bolo viac v súťaži. My aj Viki s Classy sme nastúpili v kategórii open. Pred nami nastúpila na plochu Viki s Classy a predviedli pekný výkon, ale zďaleka to nebolo to čo naozaj dokážu, nuž Viki si opäť zostavu nepripravila a to spravilo opäť veľa... My s Begi sme nastúpili veľmi odhodlane a bol to aj celkom dobrý výkon, avšak asi niečo bolo vo vzduchu, pretože nám dve veci fakt nevyšli... Po zistení, že som zabudol v zostave "nožní flip" som zistil, že mám 10 diskov a podľa UFO môžem mať len 7, no našťastie hlavný rozhodca z Holandska nám udelil len dva trestné body, ale i tak som si búchal hlavu o strom.. Nuž niečo bolo asi vo vzduchu alebo sa mi zatemnil mozog(ak mal aký) :D

Počas obednej prestávky prišiel na rad pretek beer race. Šmýkanie sa po fólii a následné pitie piva. Trojčlenné tímy a súťaž na čas. Veľká paráda a strašne som si to užíval! :D Viki a Martin sa na to síce nedali, no ja som sa pridal k jednému Maďarskému tímu a vytvorili sme skvelú trojicu, ktorá si vybojovala parádne 3.miest!! :) Môj prvý beer race a hneď pódium :D

Po tejto zábave som sa musel umyť, lebo som bol riadne od blata a následne sa mohli rozbehnúť druhé kolá T&C, resp. freestyleu. Začínalo sa opäť s T&C a Martin s Linsy potvrdili skvelú formu a získali 6,5 boda! Čiže dokopy neuveriteľných 12,5 boda. Linsy naozaj klobúk dole pred jej výkonom. Martin nastúpil aj s Classy, no druhé kolo im až tak dobre nevyšlo a nakoniec z toho bolo "len" 5 bodov a tak celkovo 15 bodov. My s Begi sme v druhom kole nahádzali 9 bodov a tak dokopy získali 19 bodov, čo je podľa mňa výborný výsledok a bol som na Begi hrdý, bežala parádne.

No a konečne sme nastúpili na druhé kolo freestyleu. Viki s Classy predviedli o dosť lepší výkon ako v prvom kole - lepšie hody, viac chytení a celkovo to vyzeralo super. My s Begi sme boli odhodlaný ešte zabojovať, hoci sme boli zmierený s tým, že tie dva trestné body nám veľa ublížili. Disky som si prerátal asi 3 krát a počet 7 sedel :D V zostave som na nič nezabudol a nožní flip opäť uchvátil ľudí :) Freestyle sa nám naozaj podaril a boli sme mimoriadne spokojný.

Vyhlasovanie výsledkov začalo s pretekom Beer race. Ako už bolo spomenuté ako jediný zástupca Slovenska som sa s jedným Maďarským tímom umiestnil na skvelom treťom miesto! Prvý beer race a hneď sa mi takto darilo, asi mám na to talent :D i keď kto by sa nevedel šmyknúť po fólii a vypiť pivo :D No, ale k dôležitejšiemu. V T&C v kategórii novice Slovensko pobralo najcennejšie kovy. Martin s Classy vyhrali 1.miesto a po výbornom výkone s Lynsi si odniesli aj druhé miesto! My s Begi sme v opene skončili na peknej 9.priečke. Nuž a dlho očakávané výsledky z freestyleu. Viki s Classy sa umiestnili na 4.miesto, takže tesne za pódium. Nuž a šok nastal keď som sa dozvedel, že sme to vyhrali aj napriek dvom trestným bodom!! V druhom kole sme mali 33,7 boda a keďže druhý najlepší mal v druhom aj prvom kole najlepšie cca 31,9 tak sme stratu 2 bodov dohnali a vyhrali sme o lepšiu úspešnosť pri chytaní diskov!! Neskutočne tesné a vyrovnané! V súčte disciplín sa nám tak isto veľmi zadarilo a vďaka skvelému T&C sme si pripísali ďalšie prvé miesto!!! Veľká vďaka Begi, ktorá naozaj v sobotu zamakala a teda nebolo to nič jednoduché!

Sobotný večer som strávil hlavne spoločne s mojim beer race tímom a s veľkým Holandským hráčom i rozhodcom frisbee, s ktorým sme prebrali množstvo zaujímavých tém. Zahnala nás do stanov až blížiaca sa búrka, no našťastie to nebolo nič veľké a tak sme do rána prežili bez problémov a čakal nás prvý pretek v Quadrupede - veľmi veľmi dlhé hody. Všetci traja sme štartovali v kategórii začiatočníkov, akurát ja a Martin medzi mužmi a Viki medzi ženami. Darilo sa nám neskutočne, až tomu človek neveril, no všetci traja sme sa dostali do štvorčlenného finále. My s Begi sme sa nakoniec výkonom 43,2 metrov umiestnili na 4.miesto, no a Martin s Classy s novým Slovenským rekordom v quadrupede( :D do nedele tam nebol žiadny výkon), ktorý meral 50,5 metrov získal svoje premiérové prvé miesto v quadrupede!! No a Viki?? Tá, že nevie hádzať?? Neviem koho chce oklamať... Vo finále sa dostala medzi dve najlepšie a posledným hodom dokázala svoju kolegyňu prehodiť a tak si výkonom 39,8 metrov pripísala spolu s Classy prvé miesto a je tak držiteľkou nového a zatiaľ jediného Slovenského ženského quadrupedu!! Slovensko teda na pódiu nechýbalo ani v nedeľu, ale to nebolo všetko.  V paralelnom timetriale sa všetky tri Slovenské tímy dostali do top 8! My s Begi sme nakoniec už ďalej nepostúpili, no Viki s Classy a Martin s Linsy fantasticky postúpili do semifinále! Osud to tak asi chcel, aby práve ich dvoch postavil proti sebe v timetriale a tak z lásky bol súboj :D Povedal by niekto, že Linsy predbehne turbo psa Classy?? Nuž nepovedal, ale stalo sa!! Linsy predviedla skvelý výkon a tak sa Martin prebojoval do finále a Viki šla s Classy o tretie miesto! Samozrejme toto si Martin veľmi vychutnal. Viki nakoniec skončila na treťom mieste, no Martin bol motivovaný a vybojoval si fantastické prvé miesto s Linsy!! Veľká gratulácia a Slovenská reprezentácia bola opäť mimoriadne úspešná!! Bolo naozaj skvelo

Nuž a taká perlička na záver - najstarší hráč frisbee v Európe, ktorý bol hlavným rozhodcom - Holanďan FRANS VAN ROIJ mi pri predávaní cien za freestyle povedal niečo neskutočné a to konkrétne "Ak budeš aj naďalej trénovať, tak môžeš byť budúci Frank Funke". V tej chvíli som ostal absolútne šokovaný, pretože Frank Funke patrí k top hráčom ak nieje najlepší v Európe a takéto slová sú neskutočnou motiváciou a zároveň to strašne poteší. Naozaj som nemal slov!