Dogfrisbee seminár

Začiatok prázdnin sme si naplánovali vo veľkom, hoci chýbal tomu ešte môj vodičský, no nakoniec ho nebolo treba. V piatok na večer k nám zavítala Viki s Martinom a samozrejme Classy nemohla chýbať. Prespávali tu cez víkend, z dôvodu semináru, ktorý sa konal v Galante. Organizovala ho vlastne Viki, ktorá vybavila lektorky. S vybavením futbalového ihriska v Galante(v Hodoch) jej pomohla Saša a bolo to naozaj ideálne miesto na dogfrisbee seminár. V piatok sa tu vlastne len zložili a už sme šli okamžite na ranč, kam mali prísť lektorky, ktoré tam mali byť zároveň ubytované. Prišli sme tam včas a z auta už vystupovali Lucka, Verča a Vojta, ktorý mal hlavne úlohu šoféra. Viki vypýtala klúče a mohli sa zložiť na izbe. Postupne sme sa vybrali k jazeru, kde sme poriadne vykúpali psov. Na chvíľku sa zastavili aj Saša s Peťom, ktorý sa vybrali na "tour de Galanta". Začala sa teda menšia grilovačka. Bola naozaj sranda a jedlo bolo tiež fajn. Dobre sme si pokecali a okolo pol dvanástej sa už aj lektorky vybrali na izbu a my späť do Šale. U nás sme sa ešte všetci traja okúpali a kým sme išli spať bolo už pomaly aj pol druhej.

V sobotu ráno sme vstávali už okolo pol siedmej, keďže pred ôsmou sme chceli byť na futbalovom ihrisku v Hodoch. Boli sme tam prvý a tak sme sa zložili a ja som nafúkol nafukovací bazénik, ktorý bol potom celý víkend k dispozícii pre psov. Bohužiaľ aj tento víkend bol extrémne horúci a myslím si, že výstraha 3.stupňa hovorí za všetko. Postupne prišli aj všetci ostatní, no nakoniec to ani zďaleka nebol taký počet s akým sme všetci rátali. Ale i tak bolo super. Seminár sa rozbiehal a začalo sa s vysvetlovaním hodov. Lektorky si pre nás prirpavili 10 hodov, no trénovali sme hlavne 3 v podstate základné - backhand, forhand a overhand. V tom veľkom teple sme to nemali ľahké, ale všetci sme to statočne zvládali a chceli sme sa naozaj niečo naučiť a vedeli sme, že toto je vhodná príležitosť. Pred obedom ešte každý z nás ukázal niečo so svojim psom, aby lektorky videli čo treba zlepšiť a s čím poradiť. Plán poobedia bol jasný - hádzať a trénovať so psami. Ale ešte počas obeda nám lektorky vysvetlili pravidlá podľa ktorých sa hodnotí freestyle a superminidistance - USDDN. Poobede sme si teda veľa hádzali a každý išiel zvlášť so psom a lektorky mu poradili podľa toho čo videli. Nám radili hlavne to, aby som si naozaj čakal na Begi pri tých hodoch. Inak to bolo vraj v poriadku, ale toto bolo to najdôležitejšie, pretože kvôli tomu veľa diskov nemala šancu chytiť. Keďže bolo fakt veľké teplo tak sme psov nijako extra netrápili. No Lucka aj Verča so svojimi psami nám ukázali jednotlivé povinné prvky, ktoré sú vo freestyle podľa USDDN. Trošku sme sa rozpŕchli, ale ešte sme sa mali o nejakú  hodinku stretnúť všetci na ranči, kde mal seminár pokračovať. Lektorky si pre nás pripravili aj niečo z kondičnej prípravy psa pomocou fitlopty. Bolo to naozaj veľmi poučné a určite to je pre psov dôležité, pretože aj Begi by naozaj značne potrebovala osvaliť zadné packy. Pevne verím, že aj vďaka tomuto sa k tomu dokopem a podarí sa to. Potom sme samozrejme okúpali psov a nasledovala opäť grilovačka. Rozpŕchli sme sa okolo polnoci. Samozrejme kým sme došli domov a okúpali sa bolo opäť min. pol druhej.

V nedeľu sme už nemuseli vstávať tak skoro, pretože nám stačilo byť na futbalovom ihrisku okolo deviatej. Začínali sme s ľudským freestyleom. Lektorky nám určili povinné prvky a na nácvik sme mali asi 10-15 minút. So Soňou sme s tým už mali skúsenosti z Tovačova, no i tak to bolo o niečom inom. Veľký problém nastal pri nácviku dogcatchu, no nakoniec sme prekonali strach zo vzájomnej nedôvery a zdalo sa, že by to mohlo byť dobré. Mali sme to ale dlhšie ako sme chceli a tak to časovo veľmi nevychádzalo, no nakoniec to nebolo zlé. Po ľudskom freestyle prišli na rad dlhé hody, ktoré boli naozaj kameňom úrazu. Bolo až neuveriteľné, že napriek tomu horku sme fakt všetci makali a trápili sa s tými dlhými hodmi... Čo bolo obzvlášť prekvapivé pre mňa bol fakt, že som dokázal prehodiť viacmenej polku futbalového ihriska a naozaj ma veľmi chválili. Škoda, že keď príde Begi tak ledva hodím 30 yardov... Keďže bolo naozaj horko nechceli sme moc psov trápiť, ale každý si s nimi dal 2-3 dlhé hody. S Begi nám celkom vyšli a chytila ich. No zďaleka to nebol tak dlhý hod ako keď sme hádzali samy... Po obede sme si ešte trošku hádzali, ale celý program semináru sa veľmi prispôsoboval horku, ktoré vládlo celý deň. Poobedie bolo trošku volnejšie, no bolo to super, pretože každý kto mal hocijaké otázky na lektorky tak mohol ísť aj so psom a všetky problémy poriešiť a počuli to aj ostatný, takže sa každý niečo naučil. Ja s Begi sme tam boli dosť dlho a otázok bolo naozaj plno. Dostal som skvelé odpovede a rady, ktoré som vedel že v ďalšom tréningu využijem a už na ďalšej súťaži som chcel ukázať pokrok od semináru. Hlavne sme sa konečne vykašlali na vault, ktorý pre psa nebol bezpečný a nemali sme ho ani zďaleka dotiahnutý tak aby fungoval. Radšej sme sa naučili iný, lepší a bezpečnejší. Takže naozaj veľa cenných rád a bolo to super. No a seminár sme zakončili ukážkou freestyleu. Veľký klobúk dole pred Luckou a Rayom, že po celom dni v tom teple dokázali ukázať taký freestyle aký ukázali. Postupne sme sa všetci rozpŕchli. Každý bol riadne unavený a vidina oddychu doma bola veľmi lákavá pre každého, no spoločná fotka chýbať nemohla. Seminár bol dokonalý, rady skvelé, lektorky skvelé, skúsenosti na nezaplatenie. Tak nech to všetkým lieta stále lepšie a lepšie :)