Deň psích hier

Posledných pár prázdninových dní sme si ešte chceli poriadne užiť a tak sme sa vo štvrtok 1.9.2011 vybrali do Devínskej Novej Vsi na Deň psích hier. Akcia začínala okolo 9h ráno a mala končiť až večer o 18h. Toto už bol druhý ročník, no my sme boli prvý krát. Snažili sme sa trošku teda vyzistiť o čo pôjde a už vopred sme teda vedeli, že je to trošku odlišná akcia, no podstata je rovnaká - prežiť nádherný deň plný zábavy so svojím psíkom, s ostatnými psíkmi a ich skvelými majiteľmi. Do Devínskej sme v podstate trafili na prvý krát. Trošku sme pochodili okolie a šli sme sa zaregistrovať. Dostali sme všetko vrátane presného programu a rozpisu hier. Bolo naplánovaných 8 hier - prvé štyri doobeda a ďalšie poobede. Okolo obeda počas prestávky mali prebiehať ukážky so psíkmi, ale postupne. Prvá hra, ktorej sme sa zúčastnili sa volala "Lovec tarantúl". Beginka mala pozbierať z trávy 3 "tarantuly"(boli to také zväzky šnúrok) a položiť ich na papier na štarte. Loviť sme šli naraz 4 a prekvapivo sme skončili tretí. Ani som nevedel, že Beginka vie niesť v útach "aport", ktorý jej nieje hodený :D Ako druhú hru sme si vyskúšali Pink-Chňap, kde som vlastne mal Beginku z úst nakŕmiť. Toto sa nám nepodarilo, keďže párky hľadala v ruke a na zemi, čiže darmo som sa jej to snažil dať z úst. Nuž, ale pár krát som to skúsil a nevyšlo, čiže sa aspoň najedla a tak sme išli ďalej. Zúčastnili sme sa hry "Išiel pániček po vodu". Úlohou bolo vziať misku, utekať dole k potoku pri ktorom bol lavór plný vody. Z tohto lavóru bolo treba naplniť misku a vyšlapať hore na kopec. Po vyšlapaní bola pripravená krátka dráha v podobe slalomu a vodu z misky bolo treba vyliať do väčšej misky, ktorú bolo treba naplniť. Aby to však nebolo také "ľahké" tak vodítko aj misku bolo treba držať v jednej ruke a druhou sme si nemohli pomáhať. Samozrejme bolo to na čas a samozrejme psík musel ísť s vami. Dúfal som, že Beginka do kopca moc neťahá, no mýlil som sa :D trvalo nám vyše 7 minút kým sme to naplnili, no zvládli sme to :D Závidím ľuďom, ktorých psíci neťahali a na dvakrát to odbehli. Ja som tam vyše 7 minút krúžil a začínal som mať dosť :D

Po tejto hre sme si trošku vydýchli a šli sme k poslednej súťaži prvej časti hier s názvom "Vodiaci pes". V tejto súťaži sa išlo vo dvojiciach. Podstatou bolo, že jeden mal zaviazané oči a psík ho vlastne musel vodiť. Psíka motivoval ten druhý a teda ho navigoval. Dráha spočívala v krátkom slalome okolo krabíc tam a naspäť. Do tejto súťaži sme šli s Katkou a Story :) Prvý krát zaviazali oči Katke, ktorú vodila Begi. Ja som pred Begi utekal a motivoval ju loptičkou, aby trať prešli čo najrýchlejšie a nezhodili krabicu. Úspešne sme to zvládli a Beginka naozaj išla parádne a Katka sa nepotkla. Následne sme sa vymenili. Oči zaviazali mne a vodila ma Story, ktorú motivovala Katka. Tak isto sme to zvládli bez problémov :) Prvý krát v živote som mal česť brať na vodítku border kóliu a bol to fajn  pocit, hoci moc som z toho nevidel :D Prvá časť hier sa teda skončila a nasledovali ukážky, po ktorých sa mala vyhodnotiť prvá časť hier.

Po kratšej prestávke sa začali ukážky. Ukážky začali obranou a tu nastal veľký kameň úrazu. Figurant nemal so sebou klasickú palicu, ale bič... A ten riadne plieskal a vydráždil všetkých psov k obrovskému štekotu. Mnohých bol veľký problém udržať. Beginka sa dostala do obrovského stresu, keďže ona sa veľmi bojí. Vliezla pod auto odkiaľ nebolo ľahké ju dostať, no šli sme sa prejsť a skúsili ju trošku ukludniť... Veľmi sa to nedarilo, keďže ukážky trvali dosť dlho, ale nejako sme to prežili. Nasledovali ukážky agility a počas tých sa to s Begi už zlepšilo, ale i tak to nebolo ono. Narad sa dostali dogdanceri z klubu Dog Dancing Slovakia. Bolo to opäť pekné vystúpenie, no ako aj samy povedali aj ich psy boli dosť ovplyvnené ukážkami obrany. Po dogdanceroch išlo narad frisbee. Najprv menší "Frisbeeduet" a následne sme vystúpili s frisbee my. Zo začiatku to vyzeralo celkom dobre, no po krátkej chvíli sa prejavil stres z ukážok obrany. Beginka ledva chytala tanier a plietla si úplne poveli. Slalom, ktorý doteraz robila vždy bez chyby vôbec nevedela.. Spravila ho až asi po 15 sekundách... Boli to naše najhoršie ukážky a trápi ma to hlavne kvôli tomu, že boli asi naše posledné tento rok. No ľuďom sa to celkom páčilo a aspoň to je také menšie pozitívum.

Po ukážkach sme sa vybrali trošku si oddýchnuť a šli sme s Beginkou medzi dogdancerov. Trošku sme si pokecali a dozvedeli sme sa, že nielen Beginka mala problémy s tými ukážkami obrany. Postupne sa začali vyhlasovať výsledky prvých 4 súťaží, ale moc sme to nevnímali, keďže sme sa vzadu zakecali. No zrazu vyhlasovali nejaké mená a niečo som započul, no nebol som si istý. Až keď som videl, že nás ľudia volajú som zistil, že volajú mňa s Begi a Katku so Story(vyhlasovala sa hra Vodiaci pes). Tak sme utekali tam a cestou som zisťoval koľkáty sme skončili a v tom sme zrazu započuli "Prvýý tak si pohnite :D". Takže po ukážkach to bolo veľmi vtipné a príjemné, že sme mali menší úspech :)

Po vyhlásení prvej polky hier sa pomerne veľa ľudí rozpŕchlo domov. Keďže sme boli z celého dňa riadne unavený, tak sme sa o 16h pobrali domov. Domov sme došli až niekedy po 18h a úplne zničení. Večer o 23h som si myslel, že sú 2 hodiny v noci :D Na druhý deň som vstal až o 14h a Beginka so mnou, čiže boli sme riadne zničený, no bola to výborná akcia a stála za to :)