Dog Military Parkur

Po dlhšej dobe sme sa s Beginkou opäť vybrali na nejakú akciu. Tento krát nás zlákala úplne nová discpiplína na Slovensku a to Dog Military Parkur. Bolo to niečo nové a niečo neznáme. To boli hlavné dôvody, prečo sme aj napriek menšieho dažďu, hmly a zimy šli do Bratislavy. Budíček sme mali už o 5h a o 6h sme už sedeli vo vlaku. O 8h sme už boli na mieste akcie a boli sme tam ako druhý :D No nakoniec nám toto číslo aj prischlo ako štartovné, hoci sme mali dostať jednotku. Číslo nám namalovali na tvár a mohli sme sa ísť rozhliadnuť po areály. Vyše hodinu som dumal nad rozostavanými pneumatikami, že ako ich budeme musieť zdolať, no neprišiel som na žiadne konštruktívne riešenie :D Ako čas pribúdal tak pribúdali aj ľudia a teda aj plno skvelých známych ľudí :) Po ukážkach záchranárčiny sa rozbehol parkúr a my sme šli ako druhý. Dopadlo to na moje očakávania veľmi dobre, Begi to zvládla ľavou zadnou, ja trošku horšie hlavne čo sa týka kondičky, ale prežili sme a dobehli sme za 1 min. aj 15 sekúnd.

Potom sme mali už trošku pokoj, keďže bolo veľa štartujúcich, no keďže nás nebavilo len tak stáť tak sme sa poctivo zúčastnili aj prvej pomoci a orientácii v teréne. Prvý krát v živote som držal v ruke buzolu :D a nestratil som sa! :D Medzi tým prebiehalo zlaňovanie, ktorého som sa s Begi chcel veľmi zúčastniť, ale akosi nevydalo, no budúci rok ak bude možnosť budeme prvý v rade!

Po ukončení behov na parkúre sme si polietali s Begi na pneumatikách a dobre sa vybehali.

Na záver sa ešte konala súťaž o najsympatickejší pár a tak nejako sme sa tam všetci postavili, že však skúsime. Našťastie ja myslím na frisbee stále a tak sme vzali pár diskov, predviedli tri hody a chrbát, ktorý nám vyšiel krásne a mimochodom sme ho prvý krát prezentovali takžýmto štýlom pred verejnosťou a zdá sa, že sa páčilo, keďže celebritná porota nám udelila 2.miesto!! :) Bolo veľmi príjemné si preberať cenu od missky, škoda že jej meno si nepamätám :D Nakoniec sa už len vyhlásili víťazi, ktorý sme my neboli, no odniesli sme si účastnícky diplom.

Domov sme vďaka Saši šli opäť autom a cesta to bola veľmi vtipná. Okrem zistenia, že všetci máme narodky v júni nám cestou spadla taká hmla, že sme boli obaja nalepený na prednom okne a snažili sa dačo vidie :D Skoro to dopadlo odbočením na pole (neviem aký blázon postaví na pole svetlo keď je hmla!! :D ) Ale prežili sme, sme živý a zdravý a akcia to bolo krásna a budúci rok sa na nej opäť vidíme :)