Deň rodinného psa

 

Po 2-3 voľných víkendoch sme sa konečne vybrali na akciu a bola to teda poriadne únavná, no zároveň výborná akcia. S Beginkou sme mali skorý budíček, keďže sme mali pomáhať aj organizovať, tak sme tam museli byť na 9h. Budíček bol o 5:30 a o 7h sme už vyrážali zo Šale vlakom. O 8:20 sme boli v Trnave a za necelú hodinku sme prešlapali asi 5km a dorazili na miesto akcie. Postupne sme sa rozkukali, pozdravili známych a hneď sme dostali označenie "organizátor". Následne sme sa prihlásili do súťaže "hľadá sa psí talent" a šli sme pomáhať s čím bolo treba.

 

Akcia sa postupne rozbiehala, Beginka bola celý čas na voľno a ako prvé objavila škatulu s loptičkami. Jednu okamžite ukradla a nosila ju každému okrem mňa. Po akcii sa teda šírilo, že asi nemá majiteľa :D Okolo 11h som vyvešal dva plagáty o DogFeste a sledoval vystavovanie psíkov. Pred obedom prišla aj Viki, ktorá mala mať ukážky dogdancingu. Pred vystúpením sme ju ešte museli zháňať, keďže niekam utiekla :D Ale nakoniec prišla a spolu s Classy predviedli Samuraja a bolo to opäť skvelé vystúpenie, ktoré sa ľuďom veľmi páčilo. Classy sa po ukážke opäť predviedla, keď svojej majiteľke zdrhla a vyskočila na prvé miesto na stupienku víťazov :D Nuž je to šampiónka a dáva to najavo :D Po ukážkach sa všetci rozpŕchli na obed.

 

Po hodinovej pauze prišli na rad ukážky agility a my s Viki sme sa vybrali si trošku hádzať taniere. Od Brna sa to zlepšilo a už sme toľko za nimi nebehali :D Dlho sme si však nehádzali, keďže potom už prišla Saša so svojimi tancujúcimi pudlíkmi, tak sme chvíľku pokecali a už nás všetkých zháňali na psí talent - Viki ako posudzovateľku, nás a Sašu na súťaž. Súťaže sme sa zúčastnili asi 7. Porota to mala naozaj ťažké a o tom svedčili aj ich ústne hodnotenia, ktoré boli fajn a určite potešili tie slová. My sme sa opäť ukázali s frisbee, hoci to nebolo bohvie čo. Menší kruh na dogfrisbee som ešte nezažil, no netrafil som nikoho diskom :D Dokonca sa mi aj podarilo vyrátať miesto, aby Begi mala kam doskočiť pri preskokoch, takže som rád. Begi bola dosť vyčerpaná, keďže od rána sa hnala za loptami, no nakoniec to statočne zvládla. Hoci raz aj odbehla preč, no vrátila sa a dokončili sme to úspešne. Nakoniec to dopadlo dobre a ako jediný chalan medzi všetkými súťažiacimi som sa spolu s Begi(hlavne teda Begi nech som presný :D ) umiestnili na krásnom druhom mieste :)

Potom sme si trošku oddýchli a už prišli ukážky dogfrisbee v podobe dvojice Lucka Schonová a Dixi. Bolo to skvelé vystúpenie a na množstvo hodov som sa pozeral s otvorenými ústami. Následne prebehla vtipná súťaž v poslušnosti. Po tejto súťaži sme prišli opäť na scénu my s Begi. Porozprávali sme niečo o programe Rodiný pes, z ktorého Begi pochádza. Pevne verím, že sa program ujme a adoptuje sa prostredníctvom neho plno psíkov a dosiahnu úspechy ako Begi.

 

Potom sme prepadli trošku Lucku(museli sme využiť takúto príležitosť, veď je to majsterka ĆR v DF) :) Trochu bola reč o DogFeste(ktorý sa mimochodom nezadržateľne blíži). Lucka mala so sebou aj taniere na predaj a počas toho ako nám ich ukazovala mňa s Begi volali dopredu a ja som nechápal čo sa deje. Viete čo sa stalo?? No stalo sa to, že Beginka sa stala absolútnym výťazom súťaže Deň rodinného psa!! Wow... bol som úplne mimo a ešte viac potom ako som zistil, že mám vlakom brať 15 kg vrece granúl :D No našťastie Saša bola taká zlatá a vzala nás do galanty autom a odtiaľ nás vzala sestra domov. Predtým nám ešte Lucka na záver ukázala techniku niektorých hodov a teda máme sa čo učiť.

 

Ďakujem všetkým za túto akciu - organizátorom a samozrejme všetkým ľuďom a psíkom, ktorý sa prišli zabaviť v sobotu. Akcia bola výborná a pred DogFestom to bola úplne geniálna generálka.