Môžeme to zmeniť

Necelé dva týždne po prvej akcii sme sa zúčastnili druhej akcie. Túto akciu organizovalo OZ Majme Srdce a konala sa 2.7.2011. Počasie opäť nebolo najlepšie, no postupne sa zlepšovalo a akcia sa mohla konať vonku.  Stretli sme veľmi príjemných ľudí a psíci si užívali voľný pohyb.

Súťažilo sa v troch kategóriách - najšikovnejší junior, najšikovnejší dospelák a najkrajší havkáč. Táto akcia bola pre nás veľmi špecifická. Rozhodli sme sa zúčastniť kategórii najšikovnejší dospelák. Rozhodli sme sa, že prvý krát vystúpime s DogFrisbee zostavou, ktorú sme trénovali veľmi poctivo. Naša prvá oficiálna zostava bola na pesničku Michala Davida - Nonstop. V zostave nám dosť vecí nevyšlo a niečo som aj vynechal. Bol som veľmi nervózny, keďže sme prvý krát vystupovali s DogFrisbee, no myslím si, že sa to ľuďom páčilo a to bolo dôležité. Po skončení súťaží nasledovali ukážky DogDancingu a DogFrisbee. Pravdupovediac pozeral som s otvorenými ústami, pretože oba tímy boli úplne skvelé a ukázali nám, že máme na čom makať.

Po ukážkach si z nás počasie trošku vystrelilo a spustil sa veľký lejak. Všetci sme utekali dnu, no niektorím sa to nepodarilo a vlastne ani nám, čiže sme trošku zmokli :D Ale náladu to nijako nepokazilo. Dážď po chvíli prestal a začalo svietiť slnko. Ukážky záchranárskej kynológie predviedli členovia Bratislavskej kynologickej záchranárskej brigády. Podmienky mali pomerne zložité, keďže plaziť sa po mokrej tráve nieje bohvie čo :D Ale zvládli to úspešne a zaslúžili si veľký potlesk. Následne prišlo vyhlásenie výsledkou jednotlivých kategórií. Po vyhlásení 2. a 3. miesta v našej kategórii sme si moc neverili, no nakoniec to naozaj vyšlo a Beginka vyhrala 1.miesto a stala sa Najšikovnejším Havkáčom 2011!!! Cesta domov bola veľmi veselá a tvár maminy doma tak isto :D Keďže akosi nevedela uveriť, že sa nám to podarilo, ale veľmi sa z toho tešila :)