DogFest 2011

Prvý októbrový víkend sa podarila zorganizovať akcia, na ktorú sa tešilo najmä mnoho Slovákov. Po prvý krát sa na Slovensku organizovala súťaž so psími športmi. Organizátorkám sa dokonca podarilo zorganizovať oficiálne preteky v DogFrisbee a DogDancingu, čo určite prilákalo mnoho súťažiacich i divákov. Ďalej sa súťažilo v neoficiálnych pretekoch agility a trickdoggingu. Aby som nezabudol - jednalo sa o medzinárodnú súťaž.

 

Našťastie som mal tú česť pomáhať organizátorkam organizovať akciu a tak sme sa s Begi v piatok(30.9.2011) vybrali miesto školy, na ranč do Galanty. Od 10h rána sme začali pripravovať veci. V rýchlosti sme hodili veci na izbu a išli sme poupratovať na ranči, pripraviť plochy, vedľa cesty nabiť tyčky do zeme so šípkou "DogFest" a pod. Piatok preletel ani nevieme ako, no našťastie sme stihli skoro všetko pripraviť. Okolo 22h sme zistili, že nemáme vypýtané klúče pre účastníkov, ktorý prídu v noci, no našťastie na ranči ešte niekto bol a klúče sme zohnali. Okolo 23h sme si lahli na dve hodinky, keďže o jednej prišli rozhodcovia, ktorým bolo treba vziať klúče a ukázať izbu. Prvá noc bola teda dosť krátka, pretože o 6h ráno sme mali už budíček. V sobotu sme od rána boli na nohách a behali hore dole. Postupne prichádzali ľudia sa registrovať, tlačili sa štartovky a pomaly sa rozbiehali súťaže. Doobedie som strávil pri DogDancingových skúškach, kde som púšťal hudbu a stihol vyrobiť jeden trapas :D Našťastie sa naňho rýchlo zabudlo, akurát ja na to neviem zabudnúť a dosť ma to štve, ale našťastie to nebolo nič hrozné :)

 

Na obed sa mi objavila família na ranči a dôvodom bol blížiaci sa freestyle vo frisbee. Tak sme sa na ihrisku všetci trošku rozhádzali a rozbehli sa freestylové zostavy prvého kola. Boli sme 5. na rade a nastupovali sme na plochu bez nervozity. Rozložili sme si taniere a pripravili sa na začiatku. Mávli, aby nám pustili hudbu a v tom nám pustili zlú... Takže zostava okamžite prerušená z našej strany. Nanešťastie nahadzovanie hudby trvalo asi 2-3 min. a ten čas som dal Begi ležať na slnko, čo sa prejavilo ako zásadná chyba. Begi nebola vôbec rozhýbaná, zo slnka jej bolo teplo a teda nám nevyšli ani 4 tanier, ktoré má chytiť okolo mňa a celkovo nepochytala toľko tanierov koľko som chcel. Ľuďom sa to celkom páčilo a chválili mi to aj Český reprezentanti(čo ma mimoriadne potešilo), no vedel som, že to nebolo ono.  Po zostave som Beginku odložil oddychovať do izby a šiel som pomôcť pripraviť plochu na dogdancing, po ktorom malo ísť minidistance. Aby som teda nezabudol, tak prvé kolo freestylu nám ohodnotili na 39,4 bodov(už po vynásovení koeficientom 1,5)!! Čiže som bol spokojný, keďže tá zostava nebola úplne podľa mojich predstáv.

 

 

Minidistance sa rozbehlo v časom sklze, keďže nám trochu trvalo kým plochu spravíme, ale nakoniec sa to rozbehlo. Vďaka moderátorke a ochote rozhodcov sa mi podarilo vybaviť, aby som štartoval posledný na minidistance, keďže som mal ísť 4. a nestihol by som ani Begi pripraviť a trošku rozhýbať. No na záver sme tam teda nastúpili a veril som, že to bude lepšie ako v Brne. Prvý hod vyšiel, no žiaľ hneď z toho bol prešlap... Druhý hod nám vyšiel a Begi ho aj chytila a tým to skončilo... Potom už žiadny dobrý hod a tak sme v minidistance získali opäť len 3,5 boda :( Prvý deň freestylu sme teda zakončili s počtom bodov 43,1 bodov(freestyle 1.kolo + minidistance) čo stačilo na priebežné 7.miesto.

 

Po minidistance som opäť lietal hore dole a pomáhal kde a s čím sa dalo. Úplne som pritom zabudol na jedlo a teda som konečne niečo zjedol a trošku sa dal dokopy, keďže mi už viacerí hovorili, že vyzerám strašne :D K večeru sa to už upokojilo, hoci bol ešte problém s ubytovaním, tak som uvolnil miesto v izbe a dohodol si, že budem spať u sestry. Večer sme sa dobre najedli, pokecali, dali si DogFestové vínko a pobral som sa celý zničený k sestre. Lahol som do postele a bol som mŕtvy.

 

V nedeľu sme opäť ráno o 7h nastúpili na ranč. Deň už začínal aj pokračoval pokojnešie, predsalen už nebolo treba registrovať sa a mali sme skoro všetko pripravené zo soboty a piatka. Doobeda sme teda mali dosť priestoru si hádzať disky. Beginku som uviazal na chládok a ja som si šiel s ostatnými hádzať a pripravovať sa na TimeTrial. O 10h sa rozbehol TimeTrial. Beginku som predtým vykúpal a bola plná energie. Je to neuveriteľné, ale dokázali sme spraviť dva úspešné hody z dvoch pokusov a mali sme čas 22,niečo :) Bolo to fantastické, pretože sme po prvý krát súťažili v timetriale a po prvom kole sme boli na 3.mieste. Medzi dvoma kolami bola hodinka pauza a opäť sme si teda šli hádzať. S Wicky sme si trošku zopakovalo hádzanie z Brna, ale moc času žiaľ nebolo.. Pred druhým kolom prišla aj Zdenka Mauricová s Brí a na poslednú chvíľu sa prihlásili do timetrialu. Rýchlo si odbehli prvé kolo, ale nevydarilo sa im a nepodarili sa im žiadne úspešné hody. Rozbehlo sa teda druhé kolo a s Beginkou sme si zopakovali podobný scenár, ale aj s veľkou podporou všetkých na okolo. Opäť sa nám fantasticky podarili dva úspešné hody z dvoch pokusov!!! :) Dosiahli sme fantastický čas 21,42s!! Keď už som si myslel, že nám tretie miesto neujde, tak prišla Brí a chytila v druhom kole dva úspešné hody z dvoch pokusov a dosiahla čas 19,74 a odsunula nás na 4.miesto :) Nuž ešte máme čo robiť, aby sme našich učiteľov porazili :D Všetci sme si gratulovali a tešili sa, že z prvých 4 miest obsadilo Slovensko tri :) Iba prvé miesto mali Česi - konkrétne Jana s Chelsey :)

 

Následne som dal Begi opäť oddych na chládku a behal opäť hore dole :D Poobede sa okolo 13h rozbiehal freestyle 2.kolo, ktorý sa prelínal s trickdoggingom. Ani neviem ako preletel čas, ale zrazu sme boli na rade. Begi bola vykúpaná, oddýchnutá a mohlo sa ísť na to. Pred zostavou mi ju Wicky podržala, kým som si rozložil taniere na ploche(Za čo jej veľmi pekne ďakujem). Kým som si rozkladal taniere, tak nás všetkých zabával vtipný komentár Martina Kostku, ktorý to v nedeľu moderoval. Jeho komentár mi úplne odbúral stres a teda zostavu sme predviedli úplne bez nervozity. Hudbu nám pustili na jednotku, zostava vyšla podľa mojich predstáv a navyše na záver sa mi podaril hod od zeme, ktorý Beginka chytila, čiže vyšlo to fakt parádne, ľuďom sa páčilo, mne sa páčilo. No zakončili sme freestyle so spokojnosťou :) Druhý freestyle nám nakoniec ohodnotili na 41,49 bodov(výsledok už po vynásobení)!!! Takže prvý krát sme mali freestyle hodnotený nad 40 bodov!! Takže som bol veľmi šťastný :)

 

 

Následne som Wicky a Sabči pomohol prichystať ceny na vyhlásenie. Okolo pol 17h sa vyhlásili výsledky a postupne sa všetci rozpŕchli domov. Ja som tam ostal až do absolútneho konca, keďže sme ešte museli niektoré veci poupratovať, zozbierať tyčku od cesty a pod. Ako posledný sme odišli Wicky a ja. Už pri odchode z ranča mi bolo strašne ľúto, že akcia sa skončila. Bola strašne vyčerpávajúca, keďže ako spoluorganizátor som behal a pomáhal ako sa len dalo, ale stálo to za to a zopakoval by som si to hocikedy. Na záver už len toľko, že sme v timetriale aj freestyle obsadili 4.miesto, čiže dvakrát tesne za bedňou :) No vo freestyle sme sa umiestnili ako najlepší Slovenský tím čo je úplne skvelé :)